Základní informace o metalizačních systémech

Metalizačné systémy Thermion® se používají na celém světe pro nástřiky s dlouhou životností a s efektivními náklady, Nástřiky mohou mít funkci antikorozní, proti opotřebení (oděruvzdorné), při renovacích, při opětovné výrobě a nástřiky protiskluzové.

 

      

Společnost Thermion® je výrobcem elektroobloukových metalizačních zařízení používaných při aplikaci tepelně roztavených materiálů stříkaných proti základnímu materiálu – vytváření funkčních povlaků. Tyto metalizované povlaky se někdy označují jako metalizace nebo šopování elektrickým obloukem nebo jako technologie tavení stříkaného materiálu. V podstatě můžeme se zařízením Thermion® nastříkat všechny vodivé kovy ve formě drátu.

Zakladatel společnosti Thermion®, Frank Rogers, vynalezl první elektroobloukový systém Thermion® již v osmdesátých letech. Potom u jednotek Thermion® představili patentovanou funkci "Arc Shorting Control" – hlídání stability elektrického oblouku. Společnost Thermion® od té doby představila svůj nejnovější vynález "Arc Voltage Drive". Spojením těchto dvou technologií se Thermion® stala uznávanou společností jako nejspolehlivější výrobní metalizační systémy na světě. Se zavedením těchto technologií souvisela i potřeba extrémně vysokého hodinového výkonu – tedy zařízení Precision Arc 3,2 a Precision Arc 4,8 – možnost použití dvou drátů současně průměru každého až 4,76 mm! Tímto si Thermion zajistil statut výrobce nejvýkonnějších a opravdu spolehlivých průmyslových metalizačních zařízení.

     

Hledáte další informace?